Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Wycieczka do Wrocławia

W dniu 3 grudnia 40. osobowa grupa mieszkańców naszej dzielnicy udała się na wycieczkę do Wrocławia. Pogoda dopisała, było mroźnie ale bezwietrznie. Zgodnie z planem najpierw było zwiedzanie Pałacu Królewskiego .

Pałac Królewski ulokowany jest w południowej części historycznego Starego Miasta we Wrocławiu, przy ulicy Kazimierza Wielkiego, w obszarze zwanym dziś Dzielnicą Czterech Wyznań. W tej części miasta okazały i wytworny gmach pałacu stanowi wyraźną dominantę w krajobrazie. W 2009 roku zakończono gruntowny remont i modernizację gmachu dla potrzeb Muzeum Miejskiego Wrocławia. Obecnie odrestaurowany Pałac Królewski stanowi jeden z najważniejszych zabytków Wrocławia oraz centrum wystawiennicze, gdzie w przestronnych salach prezentowana jest wystawa „1000 lat Wrocławia”. W ostatnich miesiącach II wojny światowej pałac uległ poważnym zniszczeniom. Niemal całe skrzydło znajdujące się na Placu Wolności spłonęło i zostało wyburzone w latach 60. XX, pozostał jedynie budynek kuchni i zachodni pawilon arkadowy. Do czasów obecnych zachowała się najstarsza część pałacu, skrzydło północne oraz fragment skrzydła południowego.

Po zwiedzaniu Pałacu Królewskiego każdy z uczestników wycieczki miał czas wolny, przeznaczony do zwiedzania miasta, a także do obejrzenia Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dla dzieci największą atrakcją była kolejka jeżdżąca na rynku, a także wystawy w których można było posłuchać bajki.

Wycieczka się udała, wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

W.W.

 

Wyjazd współfinansowany był ze środków Gminy Gogolin w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie w 2016r. zadań publicznych gminy w zakresie kultury przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w 2016r.

Pogoda
28 marca
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,69 PLN
1 CHF = 4,75 PLN
1 USD = 4,35 PLN