Kapliczka św. Anny i św. Jana NepomucenaKapliczka na bagnieHala sportowa im. Bernarda i Zygfryda BlautówKościół pod wezwaniem św. Anny i św. JoachimaWidok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowejZdjęcie lotnicze dzielnicy KarłubiecPomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Piknik Integracyjny 2016

Mieszkańcy dzielnicy Gogolin – Karłubiec integrowali się podczas wspólnego pikniku, który odbył się 4 czerwca na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Gogolinie. Na przybyłych czekały liczne atrakcje: konkursy, turnieje i dmuchańce.

Główną atrakcją pikniku był turniej piłkarski Euro 2016, w którym należało się wykazać nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale i wiedzą. Najpierw był slalom z piłką i strzał na bramkę, później strzały na bramkę z zasłoniętymi oczami, a na koniec quiz z wiedzy o piłce nożnej. Pozostali mogli natomiast wykazać się umiejętnościami wokalnymi, podczas konkursu dla młodych talentów.

Największą popularnością cieszyły się dmuchańce z trampoliną, które oblegane były zarówno przez dzieci, jak i nieco starszą młodzież. Dziewczynki chętnie wzięły udział w malowaniu twarzy i paznokci, a wszyscy wspaniale bawili się wielkimi bańkami mydlanymi

Uczestnicy pikniku mieli okazję skosztować wspaniałych wypieków oraz posilić się zdrowymi owocami. Nie mogło zabraknąć również kiełbasek z rożna, które serwowali mieszkańcy dzielnicy: Waldemar Lis oraz Jarosław Bauer.

W przybudówce przy śpiewie, kołoczu i kawie spotkali się seniorzy z terenu dzielnicy.

Piknik był współfinasowany ze środków Gminy Gogolin w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie w 2016 roku zadań publicznych gminy w zakresie kultury przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego oraz ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno – Kulturalnych w Polsce w ramach projektu Dzień Rodziny i Sportu w Karłubcu.

K.L.

 

Pogoda
03 grudnia
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN