Kapliczka św. Anny i św. Jana NepomucenaKapliczka na bagnieHala sportowa im. Bernarda i Zygfryda BlautówKościół pod wezwaniem św. Anny i św. JoachimaWidok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowejZdjęcie lotnicze dzielnicy KarłubiecPomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Ocalić od zapomnienia - II etap

logo aktywni R1 rgb.jpeg 

Stowarzyszenie Nasz Karłubiec realizuje II etap projektu "Ocalić od zapomnienia – nasza galeria pamięci" który jest wspólfinasowany przez Fundację Górażdże - Aktywni w Regione. 

Celem projektu jest stworzenie przez Stowarzyszenie Nasz Karłubiec, Parafię pw. Św. Anny i Św. Joachima oraz Zarząd Dzielnicy lokalnej galerii pamięci, w której wystawione zostaną stare, często zapomniane, a posiadające wartość sakralną obrazy, ukazujące m.in. nasze korzenie najmłodszym członkom społeczności lokalnej. Część Galerii poświęcona będzie budowniczym naszego kościoła, przede wszystkim księdzu Franciszkowi Duszy, który na terenie Gminy Gogolin wybudował dwa kościoły.

Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu integracji lokalnego środowiska i stanowić będzie doskonały przykład współpracy wielu instytucji działających na terenie dzielnicy. Projektowana galeria będzie miejscem scalającym mieszkańców i poprzez swoje oddziaływanie medialne spowoduje wzrost identyfikacji mieszkańców ze swoja miejscowością. Projekt ten stanowi modelowy przykład zachowania tradycji i na poziomie lokalnym będzie odgrywał rolę swoistego muzeum, tak jak Muzeum Diecezjalne w Opolu wpływa na całe województwo. Przyznany grant w wysokości 10.000 PLN pozwolił na realizację drugiego etapu projektu, tj. wykonanie wejścia oraz zakup drzwi do adaptowanej na galerie pamięci piwnicy pod wieżą kościoła w Gogolinie-Karłubcu.

W ramach projektu zakupiono niezbędne materiały budowlane (bloczki, pręty zbrojeniowe, cement i beton budowlany oraz dokonano wpłaty zaliczki na drzwi wejściowe). Prace te zostały wykonane dzięki inicjatywie Pani Waltraudy Wicher przez mieszkańców naszej dzielnicy w pierwszej połowie 2014 roku.

 

Zakończenie projektu i otwarcie Galerii planowane jest na 2014 rok.

W imieniu mieszkańców Dzielnicy Gogolin-Karłubiec składamy Fundacji Grupy Górażdże „Aktywni w regionie” serdeczne podziękowania za wsparcie umożliwiające realizację naszego projektu.

 

Stowarzyszenie Nasz Karłubiec

 

 

 

Pogoda
17 czerwca
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN