Kapliczka św. Anny i św. Jana NepomucenaKapliczka na bagnieHala sportowa im. Bernarda i Zygfryda BlautówKościół pod wezwaniem św. Anny i św. JoachimaWidok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowejZdjęcie lotnicze dzielnicy KarłubiecPomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Karlubiecki Tour de Kids 2013

  Plakat.jpeg

Impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe!

Stowarzyszenie „Nasz Karłubiec” wspólnie z Kierownikiem Posterunku Policji w Gogolinie mają przyjemność zaprosić wszystkie dzieci, całą młodzież do udziału w wyścigach rowerowych pod nazwą „Karlubiecki Tour de Kids 2013”. Impreza zaplanowana jest na dzień 13.07.2013r. o godz. 17:00 w Gogolinie przy ul. Bagiennej, w rejonie zjazdu nr 248 z autostrady A4. Korzystając z doświadczeń w organizacji zawodów kolarskich dla młodzieży „Górażdże XC” z roku 2008 i 2009, w których wystartowało w sumie 300 zawodników, a także wielokrotnego udziału w podobnych imprezach na terenie Polski, Czech i Niemiec, pragniemy zorganizować wyścig dla dzieci i młodzieży po ciekawej i przede wszystkim bezpiecznej trasie. O naszej bezinteresowności niech świadczy fakt, iż nie pobieramy od uczestników opłaty startowej.

Uczestnicy zawodów będą mogli wystartować w wyścigach w następujących kategoriach i na dystansach:
- 4-6 lat (ur. 2009-2007) - dystans 600m (1 małe okrążenie),
- 7-9 lat (ur. 2006-2004) - dystans 1800 m (2 średnie okrążenia),
- 10-12 lat (ur. 2003-2001) - dystans 3,6 km (4 średnie okrążenia),
- 13-15 lat (ur. 2000-1998) - dystans 6 km (1 średnie i 3 duże okrążenia),
- 16-18 lat (ur. 1997-1995) - dystans 12,8km (1 średnie i 7 dużych okrążeń).

Dziewczęta i chłopcy w wymienionych kategoriach będą klasyfikowani osobno. Jeżeli w danej kategorii będzie zbyt duża liczba uczestników, mogąca zagrozić bezpiecznemu rozegraniu wyścigu, dziewczęta i chłopcy wystartują w osobnych wyścigach.

Warunkiem uczestnictwa w „Karlubieckim Tour de Kids”:
- dzieci w wieku od 4-12 lat pod opieką i za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, dokumentowanym czytelnym podpisem na liście startowej;
- w przedziale wiekowym 13-18 lat, możliwy start bez rodzica i opiekuna, po okazaniu pisemnej zgody rodzica bądź opiekuna prawnego;
- uczestnik musi posiadać sprawny rower i sztywny kask rowerowy.

Dzięki hojności naszych sponsorów, a także środków pochodzących z naszego Stowarzyszenia, dla 3 pierwszych zawodników z każdej kategorii wiekowej oprócz medali, dyplomów przewidziane są praktyczne nagrody w postaci profesjonalnych koszulek kolarskich. Ponadto dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątkowe dyplomy i numery startowe.

Niewątpliwą zaletą „Karlubieckiego Tour de Kids” będzie możliwość ciągłej obserwacji zmagań swoich pociech przez rodziców i opiekunów. Tak więc rodzic lub opiekun może być cały czas dość blisko dziecka. Jedynie w starszych kategoriach 13-15 i 16-18 lat, kiedy to kolarze będą zmuszeni pokonać kilka trudniejszych odcinków w terenie leśnym, kibice na krótko stracą kontakt wzrokowy z zawodnikami, lecz i tak 70% trasy w tych kategoriach będzie widoczna z punktu startu i mety.  

   TRASY

 teren2.jpeg

Długość i trudność trasy wyścigów będzie dostosowana do wieku uczestników. Dla najmłodszej kategorii przygotowaliśmy trasę na terenie niemalże płaskim jak stół, tzw. małe okrążenie, o małym stopniu trudności. Większość trasy to szeroka polna droga, pozostała część to około 100 m nawierzchni asfaltowej, gdzie znajduje się linia startu i mety.

 Następne dwie kategorie wiekowe (7-9 i 10-12 lat) odbędą się na tzw. średnich okrążeniach, o średnim stopniu trudności. To już trasa posiadająca elementy kolarstwa górskiego, czyli podjazd i zjazd. Podjazd twardą drogą polną na szerokość samochodu osobowego, którego uczestnicy z wysiłkiem lecz bez większych obaw powinni podjechać na rowerze. Po wjechaniu na górkę czeka następny smak kolarstwa górskiego, czyli zjazd . Bezpieczny o umiarkowanym nachyleniu, a co najważniejsze o równym i trawiastym podłożu (bez dziur, korzeni i kamieni). Młodsi z kategorii 7-9 będą pokonywać go 2 razy, starsi 10-12 lat 4 razy. Reszta trasy to w większości szeroka polna droga , podobnie jak w najmłodszej kategorii. 

W dwóch najstarszych kategoriach poziom trudności wzrasta, jednakże w dalszym ciągu jest bezpiecznie, bez ekstremalnych zjazdów, na jakie można natrafić w zawodach kolarstwa górskiego dla dorosłych. Po przejechaniu rozjazdowego tzw. średniego okrążenia, zawodnicy udają się na duże okrążenie pokonują zaraz po podjeździe ze „średniego”, sztywny dość wąski, podjazd. Nie ma co ukrywać, co dla niektórych wjazd na duże okrążenie będzie wejściem. Głowa do góry, nie ma tego dużo, raptem 20 metrów. Później dalej w górę, ale już łagodniej i szerzej. Tak jest, duże okrążenie to duży stopień trudności, ale bez obawy. Nie na tyle duży, aby przeciętny nastolatek nie pokonał takich okrążeń kilka Po ponad 100-metrowym podjeździe skręcamy w lewo w dół i niemalże natychmiast odbijamy w prawo. Tam czekaj na nas kręte ścieżki z elementami technicznymi w postaci dwóch krótkich sztywnych wzniesień, które mogą przy pokonywaniu pierwszych okrążeń zaskoczyć. Następnie wyjeżdżamy na szerszą, szybką -bo pochyloną lekko w dół-drogę leśną, równoległą do drogi, gdzie znajduje się start/meta. Tam bezpiecznie można wyprzedzić wolniejszych zawodników. Z drogi tej odbijamy ostro w lewo na coraz węższą dróżkę leśną. Po przejechaniu 2 kolejnych dosyć ostrych zakrętów, czeka na nas wąski zjazd, a na nim – uwaga -trzeba przygotować na pokonanie rowu melioracyjnego. W trosce o bezpieczeństwo uczestników miejsce te będzie dodatkowo oznaczone znakami w postaci trzech wykrzykników, ponadto będą tam (na zjeździe i przed rowem) znajdowały się osoby zabezpieczające trasę w celu informowania zawodników o trudnym odcinku trasy. Po pokonaniu rowu znajduje się droga o nawierzchni asfaltowej, która prowadzi do punktu start/meta.

Cała trasa będzie oznaczona taśmami koloru biało-czerwonego, dodatkowo duże okrążenie będzie oznaczone znakami w postaci kierunkowych strzałek i wyżej opisywanym miejscu wykrzykników. Podkreślamy, że przy tych znakach będą znajdować się osoby zabezpieczające trasę, tj. zawodnicy „MTB Krapkowice” w charakterystycznych zielonych koszulkach oraz na odcinku asfaltowym umundurowani policjanci i strażacy z OSP.

  Linki do mapy i profilu trasy:

Małe okrążeniehttp://connect.garmin.com/player/330262384 

Średnie okrążenie - http://connect.garmin.com/player/330262323 

Duże okrążenie - http://connect.garmin.com/player/330262238

Uwaga! Tuż przed wyścigami w kategoriach 13-15 i 16-18, w celu zapoznania się z trasą, wraz z pilotem wyścigu odbędzie się obowiązkowy objazd „dużego okrążenia”. 

W młodszych kategoriach 4-6, 7-9 i 10-12 przez pierwsze okrążenie wyścig będzie prowadził pilot.

 Zapisy w biurze zawodów, w dniu zawodów od godz. 15:30.  Serdecznie zapraszamy.

 

Regulamin zawodów: PDFRegulamin.pdf (372,98KB)

 

 

Na zakończenie zawodów wśród startujących zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Udział w losowaniu zapewnia posiadanie numeru startowego, a nagrodę może odebrać tylko uczestnik, którego numer startowy zostanie wylosowany.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogoda
17 lipca
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN