Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Festyn uliczny

Doroczny festyn uliczny w Gogolinie – Karłubcu zgromadził nie tylko mieszkańców dzielnicy, ale też licznych gości.  Obecny był burmistrz Joachim Wojtala oraz radni. Tegoroczny festyn odbył się przy ul. Sosnowej, w sielskiej scenerii i ładnej pogodzie. Program artystyczny rozpoczął skecz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie i występ Andrei Polański w repertuarze niemieckojęzycznym. Wspaniale zaprezentował się również zespół monocyklistów z Żywocie. Na scenie pojawiły się także postacie z bajek, w tym – krasnoludki odgrywające sceny z bajek. Dzieci miały okazję popisać się wiedzą o krasnoludkach i wygrać ciekawe nagrody. Festynowi towarzyszyło  stoisko z domowym ciastem, stoisko Stowarzyszenia Nasz Karłubiec oraz wystawa Karłubiec w starej fotografii przygotowana przez Wiktora Prusko. Wielkim powodzeniem cieszyły się zawody sportowe dla dzieci i dorosłych, które pomógł zorganizować Zarząd Stowarzyszenia Nasz Karłubiec.

Wyniki rywalizacji:

Rzut jajkiem - I miejsce Dawid Bekiersz, Tomasz Janik - 22m.
Turniej rodzinny - I miejsce Rafał Grzywaczyk z córką Olą , Justyna Spilarewicz z synem Kamilem.
Rzut rakietą - I miejsce Damian Wojtyra - 67m, Paulina Dyga - 34m.


Organizatorami festynu byli mieszkańcy ulic: Sosnowej, Świerkowej, Lipowej i ulicy Krapkowickiej, Zarząd Dzielnicy Gogolin – Karłubiec, Stowarzyszenie Nasz Karłubiec i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, a nad wszystkim czuwała przewodnicząca zarządu dzielnicy i inicjatorka imprezy - Waltrauda Wicher. Chcemy, aby mieszkańcy naszej dzielnicy wyszli z domów, aby się integrowali dlatego wszystko organizujemy sami, własnymi siłami - festyn został zorganizowany dzięki wsparciu i pomocy mieszkańców dzielnicy  mówi przewodnicząca. Chcielibyśmy również, aby doroczny festyn łączył  obecnych i nowych mieszkańców dzielnicy – dodaje.
B.J.

Festyn01.jpeg Festyn02.jpeg Festyn03.jpeg

Festyn04.jpeg Festyn05.jpeg Festyn06.jpeg

Festyn07.jpeg Festyn08.jpeg Festyn09.jpeg

Festyn10.jpeg Festyn11.jpeg Festyn12.jpeg

Pogoda
29 czerwca
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,70 PLN
1 CHF = 4,65 PLN
1 USD = 4,44 PLN