Kapliczka św. Anny i św. Jana NepomucenaKapliczka na bagnieHala sportowa im. Bernarda i Zygfryda BlautówKościół pod wezwaniem św. Anny i św. JoachimaWidok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowejZdjęcie lotnicze dzielnicy KarłubiecPomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Gala w Zakopanem

W dniu 6 października 2023r. w Zakopanem  odbyła się uroczysta Gala z okazji 20-lecia Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kultury i 10-lecia Krajowej listy niematerialnego dziedzictwa w Polsce.

Na tą uroczystość została zaproszona grupa depozytariuszy dożynkowych - wyplatających korony żniwne  z Gogolina - Karłubca. W Teatrze im. St. I. Witkacego wręczone zostały decyzje Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wpisie  na Krajową  listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Niematerialne dziedzictwo kulturowe to nasze tradycje, zwyczaje, obrzędy czy też umiejętności odziedziczone po przodkach i przekazywane kolejnym pokoleniom. Cieszymy się bardzo, że nasz udział, nasza tradycja w wyplataniu - robieniu koron dożynkowych została zauważona  i chcemy ją  pielęgnować i przekazywać młodszym pokoleniom.

Waltrauda Wicher

 

 

Pogoda
17 lipca
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN