Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Festyn podożynkowy

W dniu 16 września w dzielnicy Karłubiec odbył się na boisku szkolnym piknik podożynkowy. Piknik zaszczycił swoja obecnością ksiądz proboszcz Stanisław Kołodziej. Wystawiona była korona, która jechała na dożynki Prezydenckie do Spały w roku 2017. Rolnicy dziękowali wszystkim, którzy się przyczyniają do obchodów dożynkowych do wykonywania korony, wystawy płodów i korowodu. Wspominane były dawne prace na polu, jak się dawniej kosiło, ubierało, jak również dzieci zbierały kłosy. Wspomnienia były również związane z naszą dzielnicą, gdyż już 15 lat organizujemy festyny, wycieczki, wyjazdy do Teatru Muzycznego, a wszystko przy pomocy Urzędu Miejskiego, z którego otrzymujemy środki na organizację imprez kulturalnych, za które serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również sponsorowi sklepowi „ROMA” z Malni

W.W.

 

Franz Fiolka zamieszkały w Niemczech tak napisał po dożynkach

Ja,das sind schöne Bilder aus meiner alten Heimat! Gratulation zu Eurer sehr schönen Krone. Ich wußte : Eure Erntedank-Krone wird wieder gewinnen . Bravo ! Aber, alle Gemeinden von Gogolin waren schön repräsentiert.

Piękne zdjęcia z mojej dawnej Ojczyzny. Gratuluję wam pięknej korony. Wiedziałem, że znów wygra. Brawo. Ale wszystkie sołectwa gminy Gogolin pięknie się prezentowały.

 

 

Pogoda
10 grudnia
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,68 PLN
1 CHF = 4,75 PLN
1 USD = 4,44 PLN